rok 2011

 

 

11.-20.6.2011 Klauzury - Střední uměleckoprůmyslová škola sv. Anežky České

 

Spolupráce se střední uměleckoprůmyslovou školou sv. Anežky České, se již stala nepsaným pravidlem.

V termínu od 11. - 20. 06. 2011 se opět na dvorku Malého Vítka rozbil stan, postavily dřevěné podstavce a navozil pískovec.  Studenti druhého ročníku oboru kamenosochařství, postupně po celý týden pomocí dlát přetvářeli z beztvaré kusy kamene na ulity mořských živočichů. Materiálem byl zvolen Hořický pískovec, poddajná a snadno opracovatelná usazenina – tématem lastury mořských živočichů.

 

9.9.2011 JAZZKY KRUMLOV

 

V každoročním jazzovém festivalu na konci léta – Jazzky Krumlov vystoupila na dvorku Malého Vítka českokrumlovská kapela „Společenstvo nezbedných“. Uskupení „profláklých tváří“ působících v Českém Krumlově představila blues s prvky dixie a jazzu. ( David Rajdl – autor, kytara, zpěv, Sam Korčák- basa, Jéňa Vyšata – foukací harmonika, Jan Matěj Krnínský – bicí, Karel Dvořák – housle)

 

23.09.2011 – 25.09.2011 SVATOVÁCLAVSKÉ SLAVNOSTI

 

10. ročník Svatováclavských slavností se nesl v duchu pocty svatému Václavovi, patronovi nejen české země, ale i města Český Krumlov. V programové nabídce slavností nechyběl tradiční zpěv a tanec inspirovaný folklórem, oblíbená noc otevřených muzeí a galerií, dobová kuchyně či svatováclavský jarmark. Do programu slavností byl již popáté zařazen Mezinárodní folklórní festival Český Krumlov, který roztančil historické uličky a zákoutí města.

 

I nadále pokračuje spolupráce s  Městským divadlem Český Krumlov o.p.s..

V rámci Svatováclavských slavností jsme pozvali, na dvorku Malého Vítka, Cimbálovku Lúčka pod vedením Petra Křiváka z Uherského Hradiště. Ta doprovázela a prokládala vystoupení Miroslava Valhy, který přiblížil přítomným divákům zpracování vinné révy

 a následnou ochutnávkou vinného moštu a moravských specialit.

Stránky: 1 2 Další »