rok 2010

 

 

 

V letošním roce se Českokrumlovský nadační fond Malého Vítka stal pořadatelem nebo spolupořadatelem následujících vybraných akcí:

 

 

Divadelní činnost:

 

Českokrumlovský nadační fond Malého Vítka i v letošním roce pokračoval v úspěšné  spolupráci s Městským divadlem při pořádání akcí známých široké veřejnosti, jako jsou Slavnosti Pětilisté Růže a Svatováclavské slavnosti. Bohužel se finanční krize promítá především v kulturních akcích, nebylo tedy možné uspořádat divadelní představení v takovém počtu, jako v minulých ročnících. Proto letošní spolupráce s Městským divadlem pak byla spíše koncipovaná ve společné propagaci, kdy jsme na dvorku Hotýlku U Malého Vítka letos uspořádali pro návštěvníky ukázku zpracování vinné révy s ochutnávkou vinného moštu. Dále pak v rámci „Vítkova dětského odpoledne“ na konci školního roku byla odehrána samostatně dvě divadelní představení pro děti i dospělé. Byla oslovena místní velmi populární skupina historického šermu – Bratři z růže, jejichž historie sahá do 80. let minulého století. Odehráli již klasické představení – Ostrov pokladů a nové představení Podivuhodná dobrodružství. Všechna uspořádaná vystoupení měla u malých i starších diváků velký ohlas.

 

Hudební činnost:

 

Stejně jako v divadelní činnosti, tak i na poli  hudebním je znát ekonomické krize. Návštěvníků ve městě obecně ubylo a místní, již stálí posluchači pečlivě volí za jakou kulturou se vydají. Na velmi dobré úrovni pokračuje spolupráce s občanským sdružením Jazzky Krumlov o.s., dříve Srdce Vltavy, při spolupořádání již tradičního jazzového festivalu – „Jazz na konci léta - Jazzky Krumlov´10“. Pro velký úspěch v minulých letech se v letošním roce uspořádal v rámci „Jazzky Krumlov 10“ trojkoncert dne 11.09.2010. Obecenstvo rozehřála slovenská  folk, jazz, blues - kapela Sanyland. Hudební skupina, která je tvořená z vynikajících hudebníků, kteří doprovázeli Janu Kirschner nebo Lenku Dusilovou, Jarka Nohavicu. Tentokráte vystoupili s mladou nadějnou zpěvačkou Zuzanou Mikulcovou a baskytaristou Jurákem Griglákem a kytarovým mágem Peterem Binderem. Po roce se na místo činu se vrátil vždy vtipný Matěj Ruppert, tentokráte s Romanem Holým, základem populárních Monkey business, uchvátili mnohokombinací humoru s hudbou přes všechny žánry. A s nemalou energií ukončila skupina Madfinger. Madfinger tvoří šest mladých  Instrument-tálně schopných muzikantů, otevřených všem vlivům současné hudby od moderního jazzu přes funk až k popu. Ty se odrážejí v jejich výhradně vlastním repertoáru postaveném na jejich instrumentální a vokální zdatnosti a citu. Hudba Madfinger je přijímána především vnímavými posluchači se širším hudebním záběrem.

V termínu Svatováclavských slavností jsme českokrumlovským posluchačům přestavili cimbálovou kapelu  - CIMBÁLOVÁ MUZIKA LÚČKA, pod vedením kapelníka Petra Křiváka. Ohlas byl opravdu nečekaný.

Dalším a posledním letošním koncertem patřil tradičně skupině Zrcadla, která každoročně zpříjemňuje návštěvníkům koncertu vánoční atmosféru.

Stránky: 1 2 Další »