rok 2009

 

Pavel Vangeli

 

V neděli 3.5.2009 nám přijel vyprávět Pavel Vangeli o dobrodružném putování malého Kryštofa a jeho kouzelného strýčka Alberta. Společně jsme se ocitli v začarovaném městě. Staré domy a paláce otvíraly svá okna i stěny, chrliče kouleli očima. A když na ně strýc Albert zaklepal - náhle se objevují postavy ze středověké a renesanční Prahy. Kryštof navštívil starého astronoma, bláznivého alchymistu a tajemného mudrce. Děti tak mohly nasát atmosféru české, německé a židovské kultury, které po staletí společně vytvářely atmosféru tohoto města - Prahy. Malý Kryštof se zapletl do světa černé magie a jedině s pomocí strýce Alberta se mu podařilo v poslední chvíli uniknout velkému nebezpečí. Náhle se však karta obrátí  a Kryštof je jediný, kdo může zachránit Prahu před hrozivou obludou. Atmosféru scén umocňovala jedinečně zvolená hudba Mozartových a Haydnových melodií. Když jsme si všichni oddychli, že vše dopadlo dobře, nastoupila strašidla a pobavila všechny přítomné úžasným tanečním vystoupením.

Těšme se. Pan Vangeli se vrátí 4.10.

 

Bratři z Růže

 

Věřtě, nevěřtě, 31.05.2009 se na dvorku Malého Vítka vylodili piráti. Připluli po Vltavě proti proudu až z dalekých moří. To víte, byla to dálka, pivnice U Plavčíka jim pak byla ku prospěchu. A čím více rumu vypili, tím více povídali...o bájném ostrovu s pokladem. Ale nebyl by to příběh, kdyby jejich hovor nevyslechl mazaný hospodský a nepřipletl se ztracený osamělý rytíř, který úplně náhodou hledal podle mapy ostrav pokladů....

 

Divadlo Koňmo

 

V neděli 7.6.2009 jsme pozvali divadlo Koňmo. Převypráveli nám již tradiční pohádku - "Jak šlo vejce na vandr" netradičně a to s loutkami netradičních rozměrů, loupedlžníky životní velikosti, jejichž ukrutnost je nezměrná, a velmi dramatickou hudbou. Kterak vejce Kryštof a jeho povedení přátelé kohout René, osel Otokar a užovka Věra putovali tam a zase zpátky.  " Divadlo Koňmo vzniklo v létě roku 1994 protože to tak mělo být a my chtěli. Koně jsme dali místo před vůz do názvu a vyrazili škodovkou do kraje hrát divadlo pro děti i dospělé. A nezůstalo jen u divadla. Soubor se lehce rozrostl a postupem let profesionalizoval. Nadále produkuje představení pro děti i dospělé, koncertuje, performuje a mystifikuje. Máme se rádi a práce nás baví.

Stránky: 1 2 3 Další »