rok 2008

 

 

Poděkování

 

Uplynul třetí rok od doby, kdy pan Pavel Hurda, firma Smabik spol. s r.o. a Centrum nezávislé kultury Palác Akropolis a.s. založili Českokrumlovský nadační fond Malého Vítka.

Hlavním cílem našeho nadačního fondu je podpora hudebních, divadelních, výtvarných a řemeslných aktivit mladých a nezávislých umělců. Letošní rok byl pro náš nadační fond neméně bohatý na program jako v letech předchozích. Věnovali jsme jej zejména podpoře a rozvoji dramatického a divadelního umění. V letních měsících prostory dvora Hotýlku U Malého Vítka, kde má náš nadační fond zázemí, patřily českokrumlovské divadelní scéně a dalším divadelním spolkům, jejichž vystoupení patřila především dětem. Prostory dvora již třetí rok nadace poskytla též Střední umělecko průmyslové škole sv. Anežky z Českého Krumlova. Studenti zde vytvářeli své klauzurní kamenosochařské práce. Nejlepší díla byla odměněna a celou sezonu vystavena pro veřejnost. Z dalších neméně zajímavých projektů, které jsme pořádali, uvádíme např. koncerty světových jazzmanů z programu Jazz na konci léta. Tato velice stručná rekapitulace naší činnosti odráží směr naší činnosti i do budoucna – tj. rozvoj alternativní kultury spojené s podporou všech forem umění. Dovolujeme si touto cestou vyjádřit poděkování za dosavadní spolupráci.

 

Maškarní country bál

 

Letošní zima byla nevlídná a smutná, žádný sníh na koulovačku, ani saně. Proto Karel Dvořák ve spolupráci se Salónem ŠNEK a naším fondem, vymyslel pro děti milé odpoledne v podobě maškarního country bálu. Dne 12.2.2008 jste mohli v Panské ulici potkat malé indiánky a kovboje s kolty proklatě nízko. Navíc atmosféru napnul a posléze rozsekl se svou asistentkou vrhač nožů, seker, naběraček a všeho různého František " Fery" Olbort.  Ke skotačení jim pak zahrál na housle a jiné nástroje staré country šlágry již jmenovaný Karel Dvořák s hudebníky z Domažlic.

 

Mladí sochaři U Malého Vítka

 

16. 06.- 20. 06. 2008 KLAUZURNÍ PRÁCE – SPUŠ Sv. Anežky 2. ročník – obor kamenosochařství - zadání hmyz Již třetím rokem…….

Stalo se příjemnou tradicí, že studenti druhého ročníku oboru kamenosochařství při SUPŠ sv. Anežky České v Českém Krumlově předvádějí svůj um a dovednosti na terase hotýlku U Malého Vítka. Každým rokem zde probíhají klauzury, které jsou závěrečnou zkouškou praktických dovedností získaných během školního roku. Klauzury v exteriéru jsou pro studenty vítanou změnou, protože není špatné „sekat sochy“ přímo mezi lidmi. Vyjít z ateliéru. Pro letošní rok se studenti zabývali problematikou hmyzu. Téma hmyz, pro ně skýtal mnoho zajímavých kompozičních řešení. Skulptury křídel, schránek, krunýřků a jiných tors hmyzu jakoby vyrůstaly přímo z kamene. Materiálem byl zvolen Hořický pískovec, poddajná a snadno opracovatelná usazenina. O uskutečnění akce se nejvíce zasloužil Českokrumlovský nadační fond Malého Vítka, který podporuje aktivity spojené s výtvarným uměním. Šlo navíc o propojení školy s jiným subjektem. Do budoucna je pozitivní, že spolupráci si pochvalovali všichni, kteří se na projektu aktivně podíleli. Návštěvníci sochařských klauzurních prací kvitovali s povděkem takovou ukázku tradičního řemesla přímo od budoucích profesionálů. Věříme, že tato činnost bude mít trvalé místo v programu Českokrumlovského nadačního fondu Malého Vítka i SUPŠ sv. Anežky České v Českém Krumlově.

Stránky: 1 2 3 Další »