rok 2007

 

 

 

Podpora mladých sportovců

 

Českokrumlovský nadační fond Malého Vítka poskytl finanční prostředky volejbalovému sportovnímu klubu z Českého Krumlova, který reprezentoval Českou republiku na Mezinárodních olympijských hrách mládeže v Bangkoku. Tyto hry, se konají pravidelně každý rok. Učastní se jich zástupci dětí a mládeže

z celého světa.

 

JazZika spol.

 

Májovou středu 23.5.2007 si mohli místní, ale i cizí fandové jazzu přijít poslechnout českokrumlovskou jazzovou kapelu - JazZika spol.

" jazZika spol se snaží oslovit široké spektrum posluchačů. Repertoár kapely tvoří klasické swingové a dixielandové písně, jazzové hity i skladby v latinskoamerických rytmech. Nehrají akademický jazz a z nepřeberného množství stylů a forem jazzu se soustředí na takzvaný mainstream (hlavní proud). Někdy se přibližují stylu funky nebo třeba rokenrolu a jindy se drží klasického, léty prověřeného pojetí. Každé skladbě se snaží dát právě to, co jí náleží."

 

Academic Jazz Band

 

Ve čtvrtek 12.07.2007 nás poctil svou návštěvou přerovští Academic Jazz Band, v jehož repertoáru jsou zastoupeni velikáni jazzového období 20. a 30. let dvacátého století. Soubor má špičkovou uměleckou úroveň a hudbou např. Duke Ellingtona nás zavede o 80 let zpět do předswingových časů. Nynější obsazení AJB s technickou a nástrojovou suverénností, perfektně nastudovanými aranžemi, rytmickou vyrovnaností i spontánností projevu splňuje nepřísnější kritéria tohoto stylového zaměření a je jeho ojedinělým zástupcem v Evropě. O své úrovni přesvědčuje AJB posluchače takřka ve všech evropských zemích, kde bývá každoročním hostem jazzových festivalů a přehlídek. Je opakovaně zván do Francie, Španěleska, Německa, Rakouska či Holandska. Obsazení: Josef Černocký (trumpeta, zpěv), Radek Hrůza (bicí), Alexandr Kunert (tuba), Herbert Novotný (trumpeta), Jiří Pumprla (klarinet, saxofon), Karel Sekera (piano), Miroslav Šiška (klarinet, saxofon), Pavel Skýpala (klarinet, saxofon), Otakar Smejkal (pozoun), Milan Strnadel (banjo).

 

Klauzury 2007

 

Českokrumlovský nadační fond Malého Vítka a SUPŠ Sv. Anežky navázaly na, dá se říci již tradiční,spolupráci, kterou započaly před třemi roky. Studentům školy byl  opět dán k dispozici dvoreček v Hotýlku U Malého Vítka.

V termínu 22.-24.06.2007 zde tvořili své klauzurní práce pod vedením pedagoga Františka Postla. Letošní rok se předvedli studenti čtvrtého ročniku oboru kamonosochařstí. Tématem byl - dráček. 

Jako každým rokem, i letos, byla nakonec všechna díla podrobena zkoumání malé poroty a vybrána tři nejpůvabnější díla, která byla oceněna. Vítězní studenti jsou - p. Vindruška , p.Bernard  a slečna Fialová.

Stránky: 1 2 3 4 Další »