rok 2005

 

Neřež - vzpomínka na Nerez

 

Tímto heslem pojmenoval Josef  Šmejkal, zástupce Umělecké besedy Č. Krumlov - pořadatele festivalu Jazz na konci léta, koncert skupiny Neřež.

Ten se uskutečnil ve spolupráci s Českokrumlovským nadačním fondem Malého Vítka 16.03.2005 v prostorách hotýlku U Malého Vítka.

Zdeněk Vřeštál s Vítem Sázavským předvedli Krumlovským posluchačům

svá díla, která pramení z folku, avšak rytmickou pestrostí nezapřou ani jazzovou inspiraci.

 

Riverstream blues band

 

Dalším důkazem úspěšné spolupráce Umělecké besedy Č. Krumlov a Nadačního fondu Malého Vítka byl koncert skupiny RIVERSTREAM BLUES BAND,

dne 13.04.2005. Tříčlenná kapela ve složení Ivan Boreš, Jan Císař a Dan Hubáček, předvedla díla z vlastní inspirace i staré klasiky blues, s nádechem jazzu.

 

Thomas Rachbauer and Brothers

 

Nadační fond a Umělecká beseda Č. Krumlov ve spolupráci s Jazzpoint Linz uvedli dne 20.05.2005 na dvoře hotelu Malého Vítka Lineckou skupinu THOMAS RACHBAUER & BROTHERS. Špičkový výkon bluesových muzikantů lahodil nejednomu posluchačskému uchu.

 

Akce Hliník

 

Pečlivým bádáním historických pramenů se Společnost Hliník sobě, která se zabývá životem nejznámějšího přistěhovalce v Humpolci – panem Hliníkem, dostala k překvapivému zjištění, že slavný přistěhovalec - pan Hliník se narodil

v Českém Krumlově a nějakou dobu zde i působil. Zatím není jasné, co přesně dělal – toto je předmětem dalšího bádání. Dalším faktem, který není zcela znám je, že se narodil v blíže neurčené hospodě u řeky, proto se společnost vydala na raftech obeplout Český Krumlov, s nadějí, že naleznou místo narození.

Bohužel k tomu nedošlo. Proto Společnost Hliník sobě ve spolupráci s nadačním fondem Malého Vítka odhalili panu Hliníku pamětní desku ve znění „Zde se pravděpodobně narodil Hliník“. 

Akce se konala dne 21.05.2005 s pečlivě vybraným doprovodným programem

na dvorku hotelu Malý Vítek, který zahrnoval loutkové představení pana Josefa Brůčka pro malé i velké diváky.

 

Klauzurní práce SUPŠ Sv. Anežky

 

Devět studentů třetího ročníku oboru - umělecké zpracování keramiky na Střední umělecko průmyslové škole Svaté Anežky České pracovalo ve dnech 20.06. – 24.06.2005 na terase Hotelu U Malého Vítka na závěrečné práci, takzvané klauzuře. 

„Studenti byli nadšení změnou prostředí oproti klasickému ateliéru ve škole.“ pravil dohlížející pedagog a ještě dodal „ Završením jejich týdenní práce pak bylo následné ocenění jejich prací ředitelkou školy a nadačního fondu Malého Vítka třem nejpodařenějším dílům.“ Jedná se o spolupráci školy a Nadačního fondu Malého Vítka,který podporuje místní kulturu a mládež.

 

Stránky: 1 2 3 Další »